26 stycznia 2022

Czy bramy z pasów foliowych to dobra izolacja hal przemysłowych?

Wielu przedsiębiorców ponosi ogromne straty związane z energią cieplną w swoich halach przemysłowych i magazynach. Latem wnętrze wymaga schładzania a przez otwarte bramy segmentowe wnikają do wnętrza ciepłe masy powietrza. Podobnie sytuacja wygląda zimą, kiedy hale wymagają ogrzewania a podczas przeładunku przez otwory bramowe wnika do środka chłodne powietrze. Utrzymanie zadanej temperatury, gdy przeładunek trwa przez kilka godzin w ciągu doby pochłania olbrzymie zasoby energii. Niezwykle prostym, skutecznym i niedrogim rozwiązaniem problemu okazują się foliowe bramy PCV. Nie ograniczają one ruchu towarowego przy jednoczesnej izolacji wnętrza obiektu przed wnikaniem mas powietrza z otoczenia.

Czym są bramy foliowe?

Bramy foliowe lub też inaczej polimerowe to przegrody z pionowych pasów PCV o dużej elastyczności i niskim współczynniku przewodności cieplnej. W praktyce oznacza to, że folia, z której wykonana jest brama paskowa stanowi doskonały izolator termiczny. Pasy nie tylko utrzymują zadaną temperaturę, podczas gdy brama segmentowa do hali czy magazynu jest otwarta. Pozwalają na zachowanie ciągłości prac przeładunkowych i samoczynnie doszczelniają światło otworu. Dodatkowo chronią wnętrze przed wilgocią, opadami, przeciągami, dymem, oparami a także nawiewanym przez wiatr kurzem. Bramy foliowe z pasów PCV w wersji Standard cechuje wysoka przepuszczalność światła porównywalna do szyb okiennych. W związku z powyższym bramy foliowe doświetlają wnętrze pomieszczenia naturalnym światłem słonecznym.

W jakich branżach można korzystać z bram PCV?

Mają na uwadze szeroką gamę kolorystyczną folii PCV a także możliwość wzbogacania ich składu o składniki podnoszące ich plastyczność czy zmieniające ich higroskopijność, można stwierdzić, że bramy foliowe mogą być wykorzystywane w niemalże każdej gałęzi przemysłu. Bramy standardowe wykorzystuje się w magazynach, dokach przeładunkowych, sklepach, placówkach zdrowia a także punktach usługowych. Na rynku są także bramy specjalistyczne, np. kurtyny polar do chłodni. Zachowują one elastyczność w temperaturze nawet do -60 stopni Celsjusza. Godne uwagi są bramy z folii antystatycznej rozpraszające ładunki elektrostatyczne gromadzące się na powierzchni pasów. Bramy antyinsektowe o właściwościach biobójczych dla stawonogów, dedykowane dla branży spożywczej. Ciekawa opcja to bramy dla przemysłu ciężkiego – metalurgia, spawalnictwo, obróbka metali. Wygradzanie stanowisk pracy spawaczy, tokarzy, szlifierzy czy metalurgów za pomocą folii spawalniczej to gwarancja ochrony przed promieniowaniem świetlnym oraz poparzeniami przez roztopione cząsteczki odpryskującego metalu.

Zobacz też:

Komu przydadzą się maszyny do drewna?

Firmy zajmujące się obróbką drewna mają trudności z utworzeniem własnego warsztatu obrabiarek. Do produkcji małych partii wyrobów z drewna można wykorzystać jedną maszynę kombinowaną. Maszyny do drewna o różnym przeznaczeniu technologicznym, niezbędne do produkcji nawet prostych wyrobów z drewna, mogą wykonywać wiele różnych funkcji: piłowanie, struganie, frezowanie, wiercenie, rowkowanie oraz szlifowanie. Małe przedsiębiorstwa stolarskie mogą […]

Instalacje fotowoltaiczne – co wypada wiedzieć

Co to jest fotowoltaika? Nazywamy w ten sposób proces przemiany darmowego światła słonecznego w prąd elektryczny. Technologia umożliwiająca przeprowadzenie takiego procesu, czyli instalacje fotowoltaiczne rozwija się w taj chwili bardzo dynamicznie, praktycznie każdy może wyjść naprzeciw degradacji środowiska naturalnego i wysokim rachunkom za prąd. Co wypada wiedzieć, zanim podejmie się decyzję? Jak to się dzieje? […]

Dodaj komentarz