19 września 2021

Kto ponosi koszty remontu balkonu w bloku?

Balkon nie należy do części wspólnych budynku, jednak jego elewacja już tak. Niektóre elementy remontu są więc odpowiedzialnością wszystkich właścicieli mieszkań. Inne zaś znajdują się już po stronie właściciela mieszkania, do którego dany balkon przynależy. Jak wygląda zatem kwestia samego remontu balkonu? Kto ponosi koszty remontu balkonu w bloku? Czy musimy zrobić wszystko samodzielnie, czy może zależne jest to po prostu od tego, co chcemy na balkonie wyremontować? Postaramy sie odpowiedzieć na te pytania jak najszybciej, jak najkrócej i jak najlepiej.

Malowanie ścian i naprawa ubytków

Jeśli na balkonach pojawiają się brzydkie ubytki w elewacji, dziury, czy też utrudniony jest odpływ wody podczas deszczu, wówczas warto zwrócić uwagę na ten fakt zarządcy budynku lub spółdzielni mieszkaniowej. Są to bez wątpienia elementy, o które powinni dbać wspólnie wszyscy mieszkańcy. Również ocieplanie budynku, czy też naprawa konstrukcji samego balkonu leży po stronie wszystkich.

Czy można samodzielnie remontować balkon?

Każdy właściciel samodzielnie może zdecydować o tym, jakiego rodzaju podłoga znajdzie się na jego balkonie i w każdej chwili ją zmienić. Istnieje też możliwość malowania ścian, czy balustrad balkonu, jednak warunkiem wymaganym jest, aby utrzymać styl i kolorystykę całości budynku, co może być weryfikowane. Zanim jednak zaczniemy ingerować w aktualny wygląd balkonu i zdecydujemy sie na remont, po prostu zwróćmy się do spółdzielni mieszkaniowej, aby ustalić szczegóły.

Zobacz też:

Czy fotowoltaika dla rolnictwa to korzystne rozwiązanie?

Współczesne gospodarstwa rolne najczęściej bazują na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, które pozwalają zagwarantować wysoką efektywność i spore oszczędności. Zarówno hodowla zwierząt, jak i uprawa roślin wymagają bardzo dużych nakładów energii elektrycznej, a to generuje spore wydatki. Istnieje jednak możliwość znacznego obniżenia kosztów związanych z wykorzystaniem energii. Fotowoltaika dla rolnictwa to opcja, która skierowana jest do wszystkich […]

Instalacja hydrauliczna i kanalizacyjna

Dobrze wykonana i uszczelniona instalacja hydrauliczna może posłużyć przez wiele lat, niezależnie czy jest to duży blok mieszkalny z poszczególnymi lokalami, czy dom jednorodzinny albo inny budynek przeznaczony dla firmy lub instytucji. Jednakże nawet najlepiej wykonana instalacja powinna być co jakiś czas kontrolowana i sprawdzana, czy nie występują żadne awarie, przecieki lub innego typu uszkodzenia […]

Dodaj komentarz