26 stycznia 2022

Kto ponosi koszty remontu balkonu w bloku?

Balkon nie należy do części wspólnych budynku, jednak jego elewacja już tak. Niektóre elementy remontu są więc odpowiedzialnością wszystkich właścicieli mieszkań. Inne zaś znajdują się już po stronie właściciela mieszkania, do którego dany balkon przynależy. Jak wygląda zatem kwestia samego remontu balkonu? Kto ponosi koszty remontu balkonu w bloku? Czy musimy zrobić wszystko samodzielnie, czy może zależne jest to po prostu od tego, co chcemy na balkonie wyremontować? Postaramy sie odpowiedzieć na te pytania jak najszybciej, jak najkrócej i jak najlepiej.

Malowanie ścian i naprawa ubytków

Jeśli na balkonach pojawiają się brzydkie ubytki w elewacji, dziury, czy też utrudniony jest odpływ wody podczas deszczu, wówczas warto zwrócić uwagę na ten fakt zarządcy budynku lub spółdzielni mieszkaniowej. Są to bez wątpienia elementy, o które powinni dbać wspólnie wszyscy mieszkańcy. Również ocieplanie budynku, czy też naprawa konstrukcji samego balkonu leży po stronie wszystkich.

Czy można samodzielnie remontować balkon?

Każdy właściciel samodzielnie może zdecydować o tym, jakiego rodzaju podłoga znajdzie się na jego balkonie i w każdej chwili ją zmienić. Istnieje też możliwość malowania ścian, czy balustrad balkonu, jednak warunkiem wymaganym jest, aby utrzymać styl i kolorystykę całości budynku, co może być weryfikowane. Zanim jednak zaczniemy ingerować w aktualny wygląd balkonu i zdecydujemy sie na remont, po prostu zwróćmy się do spółdzielni mieszkaniowej, aby ustalić szczegóły.

Zobacz też:

Czy bramy z pasów foliowych to dobra izolacja hal przemysłowych?

Wielu przedsiębiorców ponosi ogromne straty związane z energią cieplną w swoich halach przemysłowych i magazynach. Latem wnętrze wymaga schładzania a przez otwarte bramy segmentowe wnikają do wnętrza ciepłe masy powietrza. Podobnie sytuacja wygląda zimą, kiedy hale wymagają ogrzewania a podczas przeładunku przez otwory bramowe wnika do środka chłodne powietrze. Utrzymanie zadanej temperatury, gdy przeładunek trwa […]

Komu przydadzą się maszyny do drewna?

Firmy zajmujące się obróbką drewna mają trudności z utworzeniem własnego warsztatu obrabiarek. Do produkcji małych partii wyrobów z drewna można wykorzystać jedną maszynę kombinowaną. Maszyny do drewna o różnym przeznaczeniu technologicznym, niezbędne do produkcji nawet prostych wyrobów z drewna, mogą wykonywać wiele różnych funkcji: piłowanie, struganie, frezowanie, wiercenie, rowkowanie oraz szlifowanie. Małe przedsiębiorstwa stolarskie mogą […]

Dodaj komentarz