26 stycznia 2022

Na co pomoże laser frakcyjny?

Medycyna estetyczna rozwija się dzisiaj w niesamowitym tempie, a urządzenia, takie jak laser frakcyjny sprawiły, że staje się ona dostępna dla wszystkich. Jeszcze dwadzieścia lat temu zabiegi medycyny estetycznej były bardzo drogie ze względu na ograniczenia technologiczne. Dzisiaj zaawansowane urządzenia są dość łatwo dostępne, a chirurdzy mają niesamowite możliwości. Zabiegi laserem stały się najbardziej popularne w ostatnich latach nie tylko przez łatwą dostępność, ale też niesamowite i trwałe efekty, które się dzięki nim uzyskuje. Największą zaletą jest to, że dzięki laserowi frakcyjnemu można przeciwdziałać szerokiemu spektrum mankamentów skóry.

Jak działa laser frakcyjny?

Pomimo że samo urządzenie wykorzystywane przez lekarzy jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, jego działanie pozostaje stosunkowo proste. Polega ono na tym, że skondensowana wiązka światła w kontrolowany sposób uszkadza skórę. Wykorzystuje się tu naturalne mechanizmy regeneracyjne skóry, które intensyfikują się po uszkodzeniu. Gdy skóra jest uszkodzona, o wiele szybciej przebiegają procesy regeneracyjne, a tkanki, które wcześniej były na przykład zdeformowane, regenerują się w prawidłowy sposób. Jest to alternatywa na przykład do mezoterapii lub zabiegów z kwasem ordynowanym na powierzchnię skóry. Często dodatkowo wykorzystuje się osocze, które zdecydowanie poprawia regenerację.

Na co pomogą zabiegi laserem?

Laser frakcyjny to idealne rozwiązanie, gdy posiada się nieestetyczne przebarwienia lub blizny. Mogą to być zarówno głębsze, jak i płytkie blizny pochodzące z mechanicznych uszkodzeń skóry lub na przykład przechodzonych chorób. Często ta metoda jest wybierana przez osoby posiadające blizny potrądzikowe, ale zabiegi laserem mogą poradzić sobie nawet z dużo większymi uszkodzeniami skóry. Mogą to być problemy, takie jak cellulit, zmarszczki, czy rozstępy. Największą zaletą jest to, że zabiegi są bezinwazyjne i nie powodują ryzyka powikłań, jednocześnie charakteryzując się świetną efektywnością.

Zobacz też:

Jak i po co wykonuje się powiększanie ust?

Medycyna estetyczna oferuje dzisiaj wiele zabiegów, jednak powiększanie ust jest jednym z najbardziej popularnych. Odkąd technologia pozwoliła lekarzom efektywnie uwypuklać rysy ust, ten zabieg zaczął lawinowo zyskiwać na popularności. Dzisiaj można już bez problemu znaleźć lekarza, który ma doświadczenie w tego typu zabiegach i chętnie podejmie się zniwelowania problemów pacjenta pod różnym kątem. Zabieg powiększania […]

Jak powstają i jak leczy się blizny po trądziku?

Trądzik jest schorzeniem, które statystycznie dotyka większość społeczeństwa. Blizny po trądziku są zaś pozostałością po okresach największego nasilenia objawów trądziku. Trudno zapobiec ich powstawaniu, choć metod na działania prewencyjne jest bardzo wiele. Niestety nie są one skutecznie w stu procentach. Medycyna estetyczna dysponuje jednak efektywnymi metodami na pozbycie się nieestetycznych blizn i przywrócenie skóry do […]

Dodaj komentarz