23 października 2020

Banan – dlaczego jest tak istotnym elementem naszej diety

Banany w życiu każdego człowieka pełnią pewną rolę. Dla większości z nas jest to oczywiście przysmak, choć w kręgach kulturystycznych banan jest jednym z podstawowych budulców w kwestiach związanych z masą mięśniową. Dlaczego banan jest tak ważny w utrzymaniu zdrowej i zbilansowanej diety? Dziś spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Banan i jego zdrowotne możliwości

Dlaczego kulturyści i amatorzy ćwiczeń na siłowni jedzą banany po treningu? Wszystko ze względu na białko, które znajduje się w bananie i które łatwo jest sobie przyswoić po treningu. Już w drodze do domu warto zastosować banana, ponieważ będzie on wpływać korzystnie na nasze zdrowie i pomoże nam zapełnić kalorie, które potrzebne są do budowania niezbędnej masy mięśniowej.

Oprócz tego banan jest owocem słodkim, przez co zawiera niezbędną dla nas glukozę, której to także pozbywamy się podczas ciężkiego treningu na siłowni.

Banan jako słodki dodatek do naszego życia

Banan może być także bardzo dobrym odpowiednikiem słodyczy. Jeśli jesteśmy na diecie to jak najbardziej banan będzie odpowiednim zastępcą czekolady lub innych słodkich specjałów. Warto skorzystać z tego rozwiązania jeśli zależy nam na utracie wagi. Banan pozwoli zmniejszyć kalorie które pozyskalibyśmy z czekolady lub innych wyrobów słodko podobnych.

Jak widać banan jest bardzo uniwersalny. W dużych ilościach stanowi świetny budulec masy mięśniowej, lecz jako zastępca słodyczy świetnie radzi sobie jako element zdrowej diety na której stracimy zbędne kilogramy.

Dodaj komentarz