19 września 2021

Rola kwasu hialuronowego dla zdrowia i urody

Zostały już napisane książki na tematy roli witaminy C, peptydów i kolagenu w zdrowiu skóry. Kolagen jest niezbędną strukturą wspierającą skórę – zapewnia odpowiednie jej napięcie, a także nawilżenie. Witamina C między innymi zwiększa produkcję kolagenu w skórze.

To dla wszystkich osób interesujących się kondycją skóry jest dość zrozumiałe, ale czy oprócz tego jest jeszcze coś, do czego możemy się zwrócić w celu odmłodzenia skóry? Jak najbardziej warto spojrzeć na zalety produktów z dodatkiem kwasu hialuronowego takich jak Revolax – czyli na to, co dobrego mogą zrobić dla Twojej skóry. Zacznijmy od podstaw:

Co to jest kwas hialuronowy?

Wraz ze wspomnianym już kolagenem kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem skóry i równocześnie ekscytującym obszarem badań nad skórą. Po pierwsze, należy zauważyć, że nie jest kwasem takim jak alfa i beta hydroksykwasy. W przeciwieństwie do kwasów, które złuszczają się, typ hialuronowy faktycznie wciąga wodę do tkanek. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż jest glikozaminoglikanem, czyli de facto dużą cząsteczką białka.

Warto wiedzieć, iż jego najwyższe stężenia można znaleźć w częściach ciała takich jak:

  • oczy,
  • stawy,
  • skóra.

Oczywiście nie jest to przypadek, bo właśnie tam służy niejako niczym „poduszka” i środek ochronny dla tych delikatnych struktur.

Jaka jest rola kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy dba przede wszystkim o naprężenie i nawilżenie naszej skóry. Z czasem może się przerzedzić, zwykle z powodu kombinacji tych czynników:

  • normalny proces starzenia się,
  • ekspozycja na słońce i promieniowanie ultrafioletowe,
  • inne ekspozycje środowiskowe, takie jak np. wolne rodniki.

Przy prawidłowym funkcjonowaniu cząsteczki kwasu hialuronowego tworzą zazębiającą się „siatkę” otaczającą komórki skóry, umożliwiając bezproblemowe przesuwanie wilgoci przez skórę. W miarę starzenia się lub uszkodzenia naszej skóry Revolax z kwasem hialuronowym zyskują na znaczeniu, bo cząsteczki znajdujące się w ludzkim organizmie stają się mniej zdolne do przyciągania wody. Efektem jest nieestetyczna, sucha, luźna skóra. Cząsteczki kwasu hialuronowego również stają się mniej zorganizowane i nie są w stanie skutecznie transportować wody i mediatorów leczniczych przez skórę.

Jak zapobiegać utracie kwasu hialuronowego?

Teraz, gdy rozumiemy rolę kwasu hialuronowego w skórze, warto się zastanowić, w jaki sposób możemy:

  • Chronić to, co mamy.
  • Odbudowywać to, co zostało utracone.

Zapobieganie jest zawsze pierwszą i najlepszą strategią. Badania pokazują, że skóra wystawiona na słońce wykazuje przyspieszoną degradację i redystrybucję kwasu hialuronowego. Normalnie starzejąca się skóra ma również niższy poziom hialuronidazy, która jest enzymem, który degraduje kwas hialuronowy, w porównaniu do skóry wystawionej na słońce. Korzystanie z kosmetyków uzupełniających organizm o kwas hialuronowy jak produkty Revolaxx jest bardzo pomocne – sprzyja utrzymywaniu jego poziomu i uzupełnianiu już dokonanych braków.

Zobacz też:

Kosmetyki dla skóry suchej i wrażliwej

Wybierając kosmetyki dla skóry suchej i wrażliwej warto decydować się na te, które w swoim składzie mają dużo składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Linia produktów ATOPIS od Novaclear bez wątpienia spełnia te wymogi. Ponieważ są to kosmetyki dedykowane dla skóry problematycznej i niezwykle delikatnej masz pewność, że nie podrażniają one również innych typów skóry. Ich naturalna […]

Dodaj komentarz