27 lutego 2021

Dlaczego lubimy grać w gry komputerowe?

Rzadko kiedy zadajemy sobie to pytanie. Po prostu podświadomie lubimy grać w gry komputerowe. Nie zawsze jesteśmy sobie w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego gramy w gry? Gramy, bo chcemy się na przykład zrelaksować. Innym razem chcemy poczuć się niczym bohater, który ratuje świat przed upadkiem świata. Wtedy pojawiają się w nas pozytywne emocje, że zrobiliśmy coś fajnego i wielkiego. Często też wybieramy rozrywkę w postaci grania w gry ze znajomymi, gdyż chcemy miło i przyjemnie spędzić czas. To ważne z punktu widzenia rozrywki oraz przeżycia fantastycznych chwil w gronie znajomych.

Jak pokazują badania, które zostały przeprowadzone przez Nicole Lazzaro w 2004 roku, jednym z głównych powodów grania w gry komputerowe jest pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Emocje są dla nas ważne. Wiele zależy od tego, jak je chcemy przeżywać. Graczom komputerowym towarzyszą często takie emocje jak: ulga oraz ekscytacja. Pamiętamy szkolne turnieje w Counter Strike. Sprawiały nam one wiele radości i czas spędzony na uczestniczeniu w turnieju szkolnym uznaliśmy za bardzo dobrze wykorzystany. Pokonywaliśmy wrogów, co sprawiało nam wiele radości. Nieważne, że w końcowym rozrachunku nie wygraliśmy turnieju, nie zajęliśmy pierwszego miejsca. Ważne były dla nas pozytywne emocje.

Czy gry relaksują?

Wróćmy do tematyki Counter Strike. Ulgę sprawiało nam skuteczne eliminowanie wrogów. Te uczucia dawała na wspólna rozgrywka – z innymi graczami – w Counter Strike’a. To uczucie nie jest nam obce. W kluczowych momentach czuliśmy ekscytację oraz mieliśmy podwyższony poziom adrenaliny. To wszystko przełożyło się na przyjemne chwile, dzięki uczestniczeniu w turnieju Counter Strike.

Zobacz też:

Cybernuta, czyli wirtualna nauka muzyki

Lekcje muzyki dla najmłodszych mogą być świetną zabawą, która nie tylko daje radość, ale także uczy. Takie założenie przyświecało twórcom platformy Cybernuta – darmowej przestrzeni do prowadzenia zajęć z teorii muzyki online. O czym mowa? Cybernuta, czyli wirtualna nauka muzyki to platforma, dająca wszystko, co jest niezbędne do przeprowadzenia lekcji muzyki online dla dzieci (4-10 […]

Horrory w 2020 roku – co zapowiada świat kina?

Kino w 2020 roku przeżywa małą recesję. Pomimo wszystko wiele ciekawych filmów doczeka swojej premiery. Z pewnością jedne w kinach natomiast pozostałe w serwisach streamingowych i VOD. Pomimo wszystko rok 2020 szykuje nam horrory o których nie zapomnimy. Jakie będą to pozycje? Już tłumaczymy! Horrory które warto będzie obejrzeć Każdego roku kategoria horrorów ma nam […]

Dodaj komentarz