26 stycznia 2022

Jak i po co wykonuje się powiększanie ust?

Medycyna estetyczna oferuje dzisiaj wiele zabiegów, jednak powiększanie ust jest jednym z najbardziej popularnych. Odkąd technologia pozwoliła lekarzom efektywnie uwypuklać rysy ust, ten zabieg zaczął lawinowo zyskiwać na popularności. Dzisiaj można już bez problemu znaleźć lekarza, który ma doświadczenie w tego typu zabiegach i chętnie podejmie się zniwelowania problemów pacjenta pod różnym kątem. Zabieg powiększania ust można powiem wykonać na różne sposoby, które mogą prowadzić do bardzo dyskretnych zmian w wyglądzie, lub wręcz odwrotnie – do diametralnych zmian całkowicie odmieniających wygląd warg.

Powiększanie ust – zalecenia

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które mają wargi o różnej wielkości. Jeśli jedna z warg znacząco odbiega rozmiarem od drugiej, czasem wygląda to nieestetycznie. W takiej sytuacji można wykonać zabieg powiększania tylko jednej wargi i wyrównać dysproporcje. Zalecenie zabiegu dotyczy też osób, które nie mają problemu z samą wielkością warg, a jedynie z ich kształtem. Dzięki kwasowi hialuronowemu można bardzo precyzyjnie wpływać na kształt, jednak mają tak precyzyjne oczekiwania, warto zlecić do doświadczonemu lekarzowi. Zabieg jest też polecany osobom, które chcą po prostu ujędrnić usta, wcale nie zmieniając w znaczny sposób ich kształtu. Często zabieg wykorzystuje się do tego, by podnieść same kąciki ust.

Czy zwiększenie ust to inwazyjny zabieg?

Pacjenci wahający się, czy powiększanie ust jest bezpieczne, często mają wątpliwości co do techniki wykonywania zabiegu. Są to bezpodstawne obawy, gdyż wykorzystywany do zabiegów tego typu kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny dla organizmu. Został on dokładnie przebadany i nie wykazuje żadnych istotnych efektów ubocznych, o ile jest wykorzystywany z umiarem. Wykonywanie podobnych zabiegów u doświadczonych lekarzy nie wiąże się z żadnym ryzykiem, a okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki i wynosi nie więcej niż dwa, trzy tygodnie. Po tym czasie, wszystko się goi.

Zobacz też:

Liposukcja – kiedy najlepiej wykonać?

W erze, gdy każdy stara się o siebie dbać zabiegi, takie jak liposukcja stały się bardzo popularne. Dzięki dostępowi do zaawansowanej technologii, tego rodzaju zabiegi stały się dość proste do wykonywania, jednak nie należy zapominać, że nadal pozostają one dość inwazyjne. Sam zabieg odsysania tkanki tłuszczowej nie jest niebezpieczny, jednak warto wiedzieć, jak mądrze go […]

Plastyka powiek – jak uzyskać efekt podniesionych powiek?

W dzisiejszych czasach dzięki rozwojowi technologii bardzo popularne stały się operacje plastyczne, takie jak plastyka powiek. Pozwalają one nie tylko zadbać o walory estetyczne, ale także zdrowotne. Ogromna część społeczeństwa w pewnym wieku zaczyna mieć problemy z tym rejonem twarzy. Wiążą się z nimi nie tylko kłopoty z gorszym wyglądem, ale także problemy z mniejszym […]

Dodaj komentarz