26 stycznia 2022

Cybernuta, czyli wirtualna nauka muzyki

Lekcje muzyki dla najmłodszych mogą być świetną zabawą, która nie tylko daje radość, ale także uczy. Takie założenie przyświecało twórcom platformy Cybernuta – darmowej przestrzeni do prowadzenia zajęć z teorii muzyki online.

O czym mowa? Cybernuta, czyli wirtualna nauka muzyki to platforma, dająca wszystko, co jest niezbędne do przeprowadzenia lekcji muzyki online dla dzieci (4-10 lat). Projekt powstał w ramach programu Kultura w sieci i ma na celu zainteresowanie najmłodszych ciekawym światem muzyki.

Program kursu z teorii muzyki podzielono na 10 lekcji, wzbogaconych o rozmaite ćwiczenia, piosenki i specjalnie przygotowane animacje i grafiki, co pozwala szybciej i przyjemniej przyswajać nowe wiadomości.

Platforma umożliwia nieustanny kontakt uczniów i nauczyciela za pośrednictwem okna przeglądarki. Dzięki temu wszystkie ćwiczenia są wykonywane w czasie rzeczywistym, a nauczyciel na bieżąco weryfikuje ich poprawność oraz sprawdza postępy ucznia.

Co zyskują dzieci? Ciekawie prowadzone lekcje, nową wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na późniejsze kontynuowanie edukacji w szkołach muzycznych lub ogólne pogłębienie zainteresowania muzyką.

Co zyskują nauczyciele? Dodatkowe materiały, wzbogacające standardowe lekcje oraz kompleksowe narzędzie wspierające edukację zdalną.

Cybernuta to przestrzeń, która rozwija zainteresowania muzyczne, sprzyja umuzykalnianiu dzieci oraz kształtuje ich zainteresowania. To wszystko a nawet jeszcze więcej można osiągnąć, nawet nie wychodząc z domu.

Warto zatem poznać darmową platformę i samemu przekonać się już dziś, jak wiele dobrego mogą dać lekcje muzyki najmłodszym.

Zobacz też:

Dlaczego lubimy grać w gry komputerowe?

Rzadko kiedy zadajemy sobie to pytanie. Po prostu podświadomie lubimy grać w gry komputerowe. Nie zawsze jesteśmy sobie w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego gramy w gry? Gramy, bo chcemy się na przykład zrelaksować. Innym razem chcemy poczuć się niczym bohater, który ratuje świat przed upadkiem świata. Wtedy pojawiają się w nas pozytywne emocje, że […]

Masaż Yoni i Lingam – co to takiego?

Istnieje wiele rodzajów różnych masaży terapeutycznych i intymnych, które mają konkretny określony cel, głównie nakierowany na wywołanie pewnych reakcji w ciele masowanej osoby. Wśród tantrycznych masaży istnieje także intymny masaż Yoni oraz masaż Lingam, wywodzące się z sankryckich słów oznaczających pochwę i penisa. Yoni oznacza święte miejsce, dla kobiety to świątynia jej ciała i energetyczne […]

Dodaj komentarz