20 czerwca 2021

Cybernuta, czyli wirtualna nauka muzyki

Lekcje muzyki dla najmłodszych mogą być świetną zabawą, która nie tylko daje radość, ale także uczy. Takie założenie przyświecało twórcom platformy Cybernuta – darmowej przestrzeni do prowadzenia zajęć z teorii muzyki online.

O czym mowa? Cybernuta, czyli wirtualna nauka muzyki to platforma, dająca wszystko, co jest niezbędne do przeprowadzenia lekcji muzyki online dla dzieci (4-10 lat). Projekt powstał w ramach programu Kultura w sieci i ma na celu zainteresowanie najmłodszych ciekawym światem muzyki.

Program kursu z teorii muzyki podzielono na 10 lekcji, wzbogaconych o rozmaite ćwiczenia, piosenki i specjalnie przygotowane animacje i grafiki, co pozwala szybciej i przyjemniej przyswajać nowe wiadomości.

Platforma umożliwia nieustanny kontakt uczniów i nauczyciela za pośrednictwem okna przeglądarki. Dzięki temu wszystkie ćwiczenia są wykonywane w czasie rzeczywistym, a nauczyciel na bieżąco weryfikuje ich poprawność oraz sprawdza postępy ucznia.

Co zyskują dzieci? Ciekawie prowadzone lekcje, nową wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na późniejsze kontynuowanie edukacji w szkołach muzycznych lub ogólne pogłębienie zainteresowania muzyką.

Co zyskują nauczyciele? Dodatkowe materiały, wzbogacające standardowe lekcje oraz kompleksowe narzędzie wspierające edukację zdalną.

Cybernuta to przestrzeń, która rozwija zainteresowania muzyczne, sprzyja umuzykalnianiu dzieci oraz kształtuje ich zainteresowania. To wszystko a nawet jeszcze więcej można osiągnąć, nawet nie wychodząc z domu.

Warto zatem poznać darmową platformę i samemu przekonać się już dziś, jak wiele dobrego mogą dać lekcje muzyki najmłodszym.

Zobacz też:

Horrory w 2020 roku – co zapowiada świat kina?

Kino w 2020 roku przeżywa małą recesję. Pomimo wszystko wiele ciekawych filmów doczeka swojej premiery. Z pewnością jedne w kinach natomiast pozostałe w serwisach streamingowych i VOD. Pomimo wszystko rok 2020 szykuje nam horrory o których nie zapomnimy. Jakie będą to pozycje? Już tłumaczymy! Horrory które warto będzie obejrzeć Każdego roku kategoria horrorów ma nam […]

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Wśród pierwszych przygotowań na przyjście dziecka znajduje się także wybór wózka. W dzisiejszych czasach wybór staje się o tyle skomplikowany, że mamy wiele możliwości i propozycji. Teraz w głowach rodziców rodzi się pytanie jak wybrać wózek dla dziecka, aby służył jak najdłużej i był komfortowy. Dodatkowo dochodzi design czy kolor wózka. Gdy wybieramy wózek dla […]

Dodaj komentarz