19 września 2021

Wybieramy wykładziny dywanowe obiektowe

Wybór wykładziny to istotny element aranżacji pomieszczenia. Planując zmiany w obrębie mieszkania, staramy się zwrócić uwagę na to, żeby wszystkie elementy ze sobą korespondowały. Osoby, których mają za zadanie zaaranżować przestrzeń publiczną, również starają się wziąć te sprawy pod uwagę i z myślą o nich wybierają wykładziny obiektowe. Dobierając wyposażenie do obiektów komercyjnych musimy wziąć sobie do serca kilka istotnych spraw i podejść do nich szczególnie poważnie.

 

Wykładziny dywanowe do biura, do hoteli i do sal konferencyjnych – na co musimy zwrócić uwagę podczas zakupów?

 

Bardzo istotną kwestią jest rozpoznanie charakteru pomieszczenia oraz ograniczeń, które napotkamy w danym obiekcie. Jakie jest natężenie ruchu? Na jakie zagrożenia narażona jest powierzchnia? Czy mamy jakieś konkretne oczekiwania związane z funkcjonalnością nawierzchni? To tylko kilka z wielu pytań, które warto sobie zadać. Warto uzmysłowić sobie, że kategoria “wykładziny obiektowe” nie jest monolitem; wręcz przeciwnie – znajdziemy w niej bardzo różnorodne propozycje produktów.

 

  1. Wykładzina do biura

 

Wśród wykładzin dywanowych biurowych najczęściej znajdziemy modele o zachowawczym, neutralnym charakterze. Zbytnia ekstrawagancja w wyborach kolorystycznych może sprawić, że pracownicy będą rozdrażnieni i ciężej będzie im się skupić na wykonywanych obowiązkach. Nie jest to jednak uniwersalna zasada. We współczesnych biurach coraz chętniej stosuje się żywą kolorystykę. Istotna jest tutaj odporność na zanieczyszczenia. Do takich przestrzeni przeważnie wybiera się wykładziny igłowane i pętelkowe. Ich konstrukcja sprawia, że brud pozostaje na zewnątrz i nie wnika do głębszych warstw wykładziny. Niebagatelne znaczenie ma też funkcjonalność tego rozwiązania. Taka wykładzina nie ma zbyt długiego włosia, co sprawia, że fotelom jest łatwiej się przemieszczać.

 

  1. Wykładziny dywanowe hotelowe i do sal konferencyjnych

 

W hotelach, oprócz funkcjonalności, duże znaczenie ma też estetyka wyposażenia. Idealne byłoby, gdyby wnętrza prezentowały się schludnie i elegancko. Zwłaszcza hotele o podwyższonym standardzie starają się wytworzyć w swoich wnętrzach klimat luksusu. Taki efekt da się osiągnąć, o ile wybierze się właściwie wykładziny dywanowe . Aranżując hotele należy pamiętać o tym, że nawierzchnie przy recepcji oraz w korytarzach nie powinny utrudniać jazdy walizek. W korytarzach dobrze będzie zwrócić uwagę również na to, czy nawierzchnia tłumi kroki; w przeciwnym razie mogą pojawić się skargi ze strony gości. Dobre wygłuszenie jest istotne również przy wyborze rozwiązań do sal konferencyjnych.

 

W pokojach hotelowych warto natomiast decydować się na grubsze wykładziny z dłuższym włosiem. Dzięki nim pokój będzie wyglądał bardziej luksusowo oraz przytulnie. Takie różnorodne wykładziny dywanowe hotelowe można znaleźć m.in. w sklepie BR Wykładziny.

 

  1. Wykładziny dywanowe przemysłowe

 

Jeśli poszukujemy wykładziny do garażu, magazynu, zakładu produkcyjnego, warsztatu lub do hali, sięgnijmy po wykładzinę dywanową przemysłową. To zdecydowanie inne środowisko, niż to, z którym mamy do czynienia chociażby w hotelach czy w salach konferencyjnych. Wykładzina musi świetnie znieść zarówno niskie, jak i wysokie temperatury oraz być odporna na m.in. zabrudzenia chemikaliami. Dobrze byłoby również, gdyby nawierzchnia nie odkształcała się pod wpływem dużych ciężarów i łatwo się czyściła. Warto w tym miejscu wspomnieć również o antypoślizgowości nawierzchni, bo sprzyja ona przestrzeganiu zasad bhp. Wykładzina w zakładach produkcyjnych nie może być też łatwopalna.

 

Różnice między wykładziną dywanową w płytkach i w rolkach?

 

Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Z pomocą wykładziny dywanowej w rolce uda się nam wykreować efekt idealnie jednolitej podłogi Atrakcyjnie wygląda szczególnie w pomieszczeniach sporych rozmiarów. Jeśli chodzi o wady, to wiążą się one bezpośrednio z zabrudzeniami wykładziny. W sytuacji, w której plamy nie będzie się dało wywabić, konieczna stanie się wymiana całej nawierzchni. Wykładzina dywanowa w płytkach nie pozwoli nam osiągnąć efektu idealnie jednolitej nawierzchni, ale dzięki niej ale z jej pomocą możemy dowolnie mieszać poszczególne elementy i tworzyć unikalne wzory. To opcja, która przypadnie do gustu ludziom traktujących priorytetowo atrakcyjny wygląd oraz ekonomiczne rozwiązania. Oszczędność wynika z faktu, że gdy powstanie plama, wydamy pieniądze jedynie na nową płytkę, a nie na całą wykładzinę.

 

Kupno wykładziny obiektowej zawsze powinno być poprzedzone dokładną analizą konkretnej przestrzeni. Wybór między tyloma opcjami może być ciężki; w razie trudności, skorzystajmy z doradztwa profesjonalnego sprzedawcy.

Zobacz też:

Jakie są zalety zastosowania kotary?

  Kotara to popularna nazwa, za którą kryją się grube zasłony z tkaniny. Choć pojawiła się w polskich domach wiele lat temu, ma nadal swoje praktyczne zastosowanie w nowoczesnej odsłonie. Jakie są zalety stosowania kotary?   Szybkie oddzielenie przestrzeni w małym mieszkaniu Gruba tkanina w odpowiednim kolorze może być świetnym pomysłem na oddzielenie przestrzeni. To […]

Zaciemnione, a oczywiste

Mieszkasz w małej wsi, gdzie wszyscy ciekawscy sąsiedzi zaglądają Ci do okien? Czujesz się przez to niekomfortowo i nie możesz skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków? Po ciężkim dniu pracy pragniesz zresetować swój umysł i marzysz o długiej, wieczornej kąpieli? Jednakże, czas pryska, gdy pomyślisz, ze ktoś mógłby Cię podglądnąć, przez co nie masz ochoty […]

Dodaj komentarz