10 sierpnia 2022

Meble do kuchni na wymiar czy gotowe komplety?

Meble kuchenne na wymiar to opcja, którą preferuje wiele osób urządzających mieszkanie. Przeważnie należy liczyć się z tym, że za taką usługę zapłacimy więcej niż za gotowy komplet; mimo to firmy zajmujące się kreowaniem mebli na zamówienie nie narzekają na brak klientów. Dlaczego tak chętnie decydujemy się na meble kuchenne na zamówienie, ignorując atrakcyjne gotowe wyposażenie, którego przecież nie brakuje w sklepach?.

Potrzebujesz naprawdę funkcjonalnej przestrzeni? Meble do kuchni na zamówienie to strzał w dziesiątkę!

Przygotowywanie jedzenia,mycie naczyń oraz wyposażenia kuchennego, utrzymanie przestrzeni w czystości – każdy i każda z nas te czynności wykonuje nieco inaczej. O tym, w jaki sposób przebiega taka czynność, często decyduje gust i indywidualne preferencje. W praktyce oznacza to, że to samo rozwiązanie, np. zlew dwukomorowy, dla jednych może być spełnieniem marzeń, a dla innych bezsensownym marnotrawstwem przestrzeni. Takie różnice można zauważyć również w preferencjach dotyczących organizacji przestrzeni.

Nowoczesne udogodnienia sprawiły, że nasze kuchnie na przestrzeni lat wyraźnie się zmieniały; w efekcie obecnie możemy wyróżnić np. aż kilka systemów otwierania szafek. W tradycyjnych domach najczęściej mamy do czynienia z szafkami otwieranymi skrzydłowo. Obecnie na rynku można spotkać się z różnymi opcjami, m.in. z wariantami przesuwanymi, uchylanymi lub jedynie półkami zawieszonymi w miejscu standardowych szafek. Na rynku spotkamy się nie tylko z różnymi systemami otwierania szafek, ale też z różnymi systemami przechowywania, koloru frontów, wykorzystanych materiałów; wszystko to daje nieskończoną liczbę dostępnych wariantów. Wybierając gotowe meble musimy godzić się na połączenia, które zaplanował producent; nie mamy wpływu na poszczególne elementy zestawu lub możemy zmienić coś jedynie w małym stopniu. Czy producenci oferujący meble do kuchni na wymiar mogą nam na tym polu zaproponować coś lepszego?

Co zyskujemy, wybierając meble do kuchni na zamówienie?

Niewątpliwą zaletą mebli na wymiar jest znaczna swoboda w kreowaniu idealnego zestawu mebli i w łączeniu nowoczesnych udogodnień. To z kolei pociąga za sobą wiele innych korzyści, takich jak:

  1. wykorzystanie całego metrażu kuchni

Jeśli planujemy aranżację kuchni, zawsze musimy wziąć pod uwagę to, że niektórych gotowych rozwiązań po prostu nie będziemy mogli w niej wykorzystać. Te ograniczenia często zawężają nasz wybór, a często sprawiają, że musimy iść na kompromisy. W rezultacie z części gotowych rozwiązań musimy zrezygnować. Niestety przeważnie takie rozwiązanie ze sklepu nie jest w stanie w stu procentach spełnić naszych oczekiwań. W efekcie powstają różnorodne nisze, niefunkcjonalne przestrzenie itp. To frustrujące, zwłaszcza gdy wiemy, że przestrzeń dałoby się urządzić lepiej. Wybór mebli do kuchni na wymiar to najprostszy sposób, żeby zapobiec takim zmartwieniom. Idealna kuchnia i optymalnie rozmieszczone wyposażenie – to wszystko jest możliwe, o ile skorzystamy z profesjonalnego wsparcia rzetelnej firmy, takiej jak np. Formanufaktura.

  1. stworzenie wyjątkowej przestrzeni

Wiele osób marzy o wyjątkowej kuchni, a świadomość, że nikt nie ma podobnej, daje im ogromną satysfakcję i radość. Unikalny wystrój jest pożądany nawet przez ludzi, którzy wybierają raczej stonowane wyposażenie o standardowym wyglądzie. Jedyne w swoim rodzaju pomieszczenie to gratka i dla osób zachowawczych, lubiących raczej stonowane wyposażenie, jak i dla fanów odważnych, nietypowych mebli kuchennych. W tym przypadku ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, a współpracując z rzetelną firmą, możemy wykreować wymarzoną, idealną przestrzeń.

  1. opcja stworzenia bardziej lub mniej wiernej kopii kuchni, która skradła nasze serca

Nie zawsze od kuchni oczekujemy oryginalności; czasem jest wręcz przeciwnie – poszukujemy jasno sprecyzowanych mebli, które kiedy gdzieś już widzieliśmy. Nierzadko po meble kuchenne na zamówienie sięgają ludzie, którzy są zafascynowani stylem konkretnej dekady i zależy im na tym, żeby upodobnić swoje mieszkanie do minionych trendów. Kuchnia do złudzenia przypominająca pomieszczenie z lat 50.? Preferujemy inną dekadę? Nierzadko klienci proszą o stworzenie wiernej kopii konkretnego pomieszczenia. Istnieje możliwość zaczerpnięcia inspiracji z kilku stylistyk i połączenia ich w jeden spójny projekt. Z utalentowanymi projektantami i rzetelnymi wykonawcami wszystkie te warianty są możliwe do wykonania.

Prace remontowe to nierzadko kosztochłonne i uciążliwe dla domowników przedsięwzięcie. Nie warto wybierać naprędce kuchennego wyposażenia, bo to zwiększa ryzyko, że wkrótce trzeba będzie je wymienić. Kuchnia ma w końcu służyć nam przez wiele lat. Dobrze jest oszczędzić sobie codziennych nerwów i wybrać wyroby solidne i dopasowane do potrzeb domowników. Czasem więc warto oprzeć się pokusie rozwiązania i dobrze zastanowić się, czy tańsza opcja jest rzeczywiście opłacalna.

Zobacz też:

Skuteczna ochrona materaca

Dlaczego zakup materaca jest kwestią bardzo ważną i warto poświęcić jej dużo uwagi ? Materac jest produktem na którym będziemy spędzać wiele godzin dziennie, odpoczywając i śpiąc, zatem powinien być wybrany z rozwagą i powinien spełniać nasze oczekiwania i wymagania. Dobrze wybrany materac o odpowiedniej twardości, wykonany z odpowiednich materiałów, zapewni nam wygodę, komfort i […]

Jakie są zalety zastosowania kotary?

  Kotara to popularna nazwa, za którą kryją się grube zasłony z tkaniny. Choć pojawiła się w polskich domach wiele lat temu, ma nadal swoje praktyczne zastosowanie w nowoczesnej odsłonie. Jakie są zalety stosowania kotary?   Szybkie oddzielenie przestrzeni w małym mieszkaniu Gruba tkanina w odpowiednim kolorze może być świetnym pomysłem na oddzielenie przestrzeni. To […]

Dodaj komentarz