19 września 2021

Zaciemnione, a oczywiste

Mieszkasz w małej wsi, gdzie wszyscy ciekawscy sąsiedzi zaglądają Ci do okien? Czujesz się przez to niekomfortowo i nie możesz skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków? Po ciężkim dniu pracy pragniesz zresetować swój umysł i marzysz o długiej, wieczornej kąpieli? Jednakże, czas pryska, gdy pomyślisz, ze ktoś mógłby Cię podglądnąć, przez co nie masz ochoty w ogóle spędzać czasu w swoim domu. A może masz problem z zasypianiem, gdyż nocą w Twoim pokoju jest niezwykle jasno? Badania potwierdzają, że komfort przebywania we własnym mieszkaniu ma niesamowicie duże znaczenie na ludzką psychikę, zachowania, zwyczaje. Podobnie jest ze snem. Kiedy w pomieszczeniu, w którym śpimy jest zbyt jasno, jakość snu znacznie się obniża. Wówczas, jest również zwiększone prawdopodobieństwo częstych przebudzeń w środku nocy i możliwość słyszenia różnych dźwięków z zewnątrz, bądź prowadzących nocne życie – sąsiadów. Wszystkie te dolegliwości nocne mają znaczny wpływ na obniżenie jakości Naszego snu. 

Dobrym rozwiązaniem, by uchronić Cię przed wścibskimi sąsiadami oraz nieco przyciemnić swój pokój nocą, byłby zakup rolety zaciemniającej. Obecnie, na rynku znajdziesz ich szeroką gamę kolorystyczną oraz różne rodzaje materiałów, przez co bez problemu dopasujesz ją do stylu Twojego pomieszczenia. Dodatkowo, decydując się na internetowy zakup, możesz spotkać rolety w bardzo niskich cenach! Taka roleta zasłania światło o wiele lepiej, niżeli zwyczajna firanka, czy zasłona. Te bowiem, są wieszane na karniszu, przez co pozostaje sporo wolnych przestrzeni od okna, przez które do pomieszczenia dociera światło. Roleta zaciemniająca jest montowana na ramie okiennej, tuż przy oknie, dzięki czemu zasłania całą zawartość wnętrza. Takie rozwiązanie sprawi, że możesz być spokojna i nie czuć się obserwowana. 

Zapomnij raz na zawsze o nieprzespanych nocach i rezygnacji z wieczornej kąpieli w obawie o to, że ktoś zobaczy Cię nagą. Zostań Panią swojego domu z idealną roletą zaciemniającą!

Zobacz też:

Wybieramy wykładziny dywanowe obiektowe

Wybór wykładziny to istotny element aranżacji pomieszczenia. Planując zmiany w obrębie mieszkania, staramy się zwrócić uwagę na to, żeby wszystkie elementy ze sobą korespondowały. Osoby, których mają za zadanie zaaranżować przestrzeń publiczną, również starają się wziąć te sprawy pod uwagę i z myślą o nich wybierają wykładziny obiektowe. Dobierając wyposażenie do obiektów komercyjnych musimy wziąć […]

Jakie są zalety zastosowania kotary?

  Kotara to popularna nazwa, za którą kryją się grube zasłony z tkaniny. Choć pojawiła się w polskich domach wiele lat temu, ma nadal swoje praktyczne zastosowanie w nowoczesnej odsłonie. Jakie są zalety stosowania kotary?   Szybkie oddzielenie przestrzeni w małym mieszkaniu Gruba tkanina w odpowiednim kolorze może być świetnym pomysłem na oddzielenie przestrzeni. To […]

Dodaj komentarz