26 stycznia 2022

Plastyka powiek – jak uzyskać efekt podniesionych powiek?

W dzisiejszych czasach dzięki rozwojowi technologii bardzo popularne stały się operacje plastyczne, takie jak plastyka powiek. Pozwalają one nie tylko zadbać o walory estetyczne, ale także zdrowotne. Ogromna część społeczeństwa w pewnym wieku zaczyna mieć problemy z tym rejonem twarzy. Wiążą się z nimi nie tylko kłopoty z gorszym wyglądem, ale także problemy z mniejszym polem widzenia powodowanym faktem, że skóra powiek zaczyna częściowo przykrywać gałkę oczną. Tak zwana opadająca powieka może mieć różne stadia i rozwijać się stopniowo. Chcąc pozbyć się kłopotu, niezależnie czy ze względów wizualnych, czy zdrowotnych, można to zrobić w dowolnym czasie. Doświadczony lekarz określi, czy jest to niezbędne.

Plastyka powiek – jak się to wykonuje?

Problem z opadającą powieką można rozwiązać tylko chirurgicznie. Lifting powiek wykonuje się poprzez nacięcie skóry i usunięciu jej fragmentu, by nadać skórze w tym miejscu większej sprężystości. Niekiedy usuwa się także trochę zgromadzonego tłuszczu, jeśli jest go zbyt dużo w stosunku do ilości usuniętej skóry. Taki zabieg można powtarzać co kilka lat, jednak zazwyczaj nie jest to konieczne, o ile dba się o skórę. Efekty zabiegu są na tyle dobre, że skóra w danym miejscu wygląda na o wiele lat młodszą.

Czy lifting powiek jest niebezpieczny?

Ze względu na technikę wykonywania zabiegu, jakim jest lifting powiek, nie jest to niebezpieczny zabieg. Plastyka powiek jest mało inwazyjna i polega jedynie na nacięciu niewielkiego fragmentu skóry. Nie powoduje to zagrożenia dla samego oka, o ile zabieg jest wykonywany przez doświadczonego lekarza. Powikłania po zabiegu mogą wystąpić jedynie teoretycznie, gdyż skóra goi się dość szybko i nie ma tu wielu miejsc do popełnienia błędów. Podniesienie powieki nie jest też bolesne, gdyż wykonuje się je w znieczuleniu, a okres rekonwalescencji jest dość krótki. Szwy usuwane są już po około tygodniu, a po 10 dniach skóra jest już zazwyczaj zagojona.

Zobacz też:

Jak powstają i jak leczy się blizny po trądziku?

Trądzik jest schorzeniem, które statystycznie dotyka większość społeczeństwa. Blizny po trądziku są zaś pozostałością po okresach największego nasilenia objawów trądziku. Trudno zapobiec ich powstawaniu, choć metod na działania prewencyjne jest bardzo wiele. Niestety nie są one skutecznie w stu procentach. Medycyna estetyczna dysponuje jednak efektywnymi metodami na pozbycie się nieestetycznych blizn i przywrócenie skóry do […]

Liposukcja – kiedy najlepiej wykonać?

W erze, gdy każdy stara się o siebie dbać zabiegi, takie jak liposukcja stały się bardzo popularne. Dzięki dostępowi do zaawansowanej technologii, tego rodzaju zabiegi stały się dość proste do wykonywania, jednak nie należy zapominać, że nadal pozostają one dość inwazyjne. Sam zabieg odsysania tkanki tłuszczowej nie jest niebezpieczny, jednak warto wiedzieć, jak mądrze go […]

Dodaj komentarz